Marcinkiewicz

___
  • 442 members

About us

 

Aliaksandr Martsinkevich

FTDNA Kit

Sex

Info

Group

Chromosomes

TMRCA

Viacheslav Viktorovich Fentisov

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

(Sue's Uncle) Griffith

-

 

 

 

 

 

 

Ada Green

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Adam Houseworth

-

 

 

 

 

 

 

Aku Urban Louhimies

-

 

 

 

 

 

 

Alan Antos

-

 

 

 

 

 

 

Alan Maulhardt

-

 

 

 

 

 

 

Aleksandar Nikolic

-

 

 

 

 

 

 

Aleksandr Simonov

-

 

 

 

 

 

 

Aleksandr Petrovich Kurilin

-

 

 

 

 

 

 

Alena Antsuk

-

 

 

 

 

 

 

Alexa Roettger

-

 

 

 

 

 

 

Alexander Mortov

-

 

 

 

 

 

 

Alexandr Galtsov

-

 

 

 

 

 

 

Alexey Goshkov

-

 

 

 

 

 

 

Alexey V Eliseev

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

Allan Jerome Monfried

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Amy Hollingshead Hail

-

 

 

 

 

 

 

Anastasia Slunkova

-

 

 

 

 

 

 

Andrew Neil Monfried

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Andrey Anatolievich Apalkov

-

 

 

 

 

 

 

Anita Haeg Smith

-

 

 

 

 

 

 

Ann N (Peters)

-

 

 

 

 

 

 

Anthony G. O'Donnell

-

 

 

 

 

 

 

Ardell Mary Ross

-

 

 

 

 

 

 

Artem Viliamovich Shimko

-

 

 

 

 

 

 

Astral 7

-

 

 

 

2

2, 9

 

Avrohom Krauss

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Aya Guriel

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

B. Erdman

-

 

 

 

AJ

2, 22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Barbara Bernstein Yoffee

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Barry Rubinowitz

-

 

 

 

 

 

 

Bernard Krauss

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Bernard J. Riley

-

 

 

 

 

 

 

Betty Ann Cummings Galbreath

-

 

 

 

 

 

 

Beverly Wilkins

-

 

 

 

 

 

 

Bonnie Ellen Feldman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Brian Metrick

-

 

 

 

 

 

 

Brian Stein

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Brian L Fletcher

-

 

 

 

 

 

 

Bronius Metrikis

-

 

 

 

 

 

 

Carmela Johns

-

 

 

 

 

 

 

Carol Love Selby

-

 

 

 

 

 

 

Carrie E King

-

 

 

 

 

 

 

Charles Looney

-

 

 

 

 

 

 

charles marcus

4th Cousin

M

 

!!!

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Charles Williams

-

 

 

 

 

 

 

Cheryl Niemi Bradish

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Chester L Davis

-

 

 

 

 

 

 

Chris Sev adm by Kathy

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Christine Watson

-

 

 

 

 

 

 

Constantine Gennadievich Nikitin

-

 

 

 

 

 

 

D E A

-

 

 

 

 

 

 

Dan Littel

-

 

 

 

 

 

 

Dana Stephanie Mollin

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Daniel Kinus

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Danny George

-

 

 

 

 

 

 

Dara Barwick

-

 

 

 

 

 

 

David Amborski

-

 

 

 

 

 

 

David Guyon

-

 

 

 

 

 

 

David Midgley

-

 

 

 

 

 

 

David Runciman

-

 

 

 

 

 

 

David Anthony Perry

-

 

 

 

 

 

 

David Paul Pacek

-

 

 

 

 

 

 

Denis Ivas

-

 

 

 

 

 

 

Dennis Fletcher

-

 

 

 

 

 

 

Devorah Krauss

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Dina Lutin

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Don S Bailey

-

 

 

 

 

 

 

Donna George

-

 

 

 

 

 

 

Donna Marie McGrane

-

 

 

 

 

 

 

Dorena Wasik

-

 

 

 

 

 

 

Douglas Walker

-

 

 

 

 

 

 

e f

-

 

 

 

 

 

 

Ed Daniel

-

 

 

 

 

 

 

Eden A. Thompson

-

 

 

 

 

 

 

Edna Shepherd

-

 

 

 

 

 

 

Edward Albert Brown

-

 

 

 

 

 

 

Edward J. Wojcik

-

 

 

 

 

 

 

Edward John Kalafarski

-

 

 

 

 

 

 

Elaine Peterson

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Elena Krylova

-

 

 

 

 

 

 

Elizabeth Gaal

-

 

 

 

 

 

 

Engelina Fedostseva

-

 

 

 

 

 

 

Erastas Petrauskas

-

 

 

 

 

 

 

ERIC LANGLAND

-

 

 

 

 

 

 

ERIC STEVEN DAVIS

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

esperanza fernandez

-

 

 

 

 

 

 

EW Firkowski

-

 

 

 

 

 

 

Faith R Russler

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Fil Kuznetsov

-

 

 

 

 

 

 

Frances Helen Stewart

4th Cousin

F

 

 

 

 

 

Frank Cenna

-

 

 

 

 

 

 

Frantisek Dudzak

-

 

 

 

 

 

 

George Boldroff

-

 

 

 

 

 

 

George Edwin Richards

-

 

 

 

 

 

 

Georgia Ann Sproed

-

 

 

 

 

 

 

Gerry Goldsholle

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Gunnel Marianne Marus

-

 

 

 

 

 

 

Hans Wilow

-

 

 

 

 

 

 

Harley Jay Frazis

-

 

 

 

AJ

2, 22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Harold McClendon

-

 

 

 

 

 

 

Harold Lewis Atkins

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Helen Louise Freeman

-

 

 

 

 

 

 

Herbert H Krause

-

 

 

 

 

 

 

Irene Johnson

-

 

 

 

 

 

 

Irina Romanova

-

 

 

 

 

 

 

Ivan Rybinski

-

 

 

 

 

 

 

Jacqui Russler

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Jacquie Wilson

-

 

 

 

 

 

 

Jahnnie Brake

-

 

 

 

 

 

 

James Camalick

-

 

 

 

AJ

22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

James Michael Stanley

-

 

 

 

 

 

 

James P Tartas

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Janet Marie Valen

-

 

 

 

 

 

 

Jared Charles Stein

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Jeanne Tilghman

-

 

 

 

 

 

 

Jeffrey Libby

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Jeffrey Retzlaff

-

 

 

 

 

 

 

Jennifer Pattison

-

 

 

 

 

 

 

Jeremy Paul St. John

-

 

 

 

 

 

 

Jessica Lynn Phillips

-

 

 

 

 

 

 

Jessie Donahue

-

 

 

 

 

 

 

jewel marie Pignetti

-

 

 

 

 

 

 

jim oconnor

-

 

 

 

 

 

 

Jimmy B. Kabat

-

 

 

 

 

 

 

Joan Ward

-

 

 

 

 

 

 

Joan Mae Bonner

-

 

 

 

 

 

 

Joan V Allen

-

 

 

 

 

 

 

JoAnne Denise Ramsey

-

 

 

 

 

 

 

John Guinter

-

 

 

 

 

 

 

John Alan Hall

4th Cousin

M

 

!!!

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

John George Papianou

-

 

 

 

 

 

 

John Laurence Macklin

-

 

 

 

 

 

 

John Lawrence Dober

-

 

 

 

 

 

 

Jonas Janulionis

-

 

 

 

 

 

 

Jonas Mockunas

-

 

 

 

 

 

 

Jonathan Jarvik

-

 

 

 

AJ

22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Joseph Robert McCollum

-

 

 

 

 

 

 

Josephine Fox

-

 

 

 

 

 

 

Joyce Newman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Jozef Cieslak

-

 

 

 

AJ

22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Juanita Marie Hays Wright

-

 

 

 

?_AJ

22

 

Judith Mabel

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Judith Anne Robertson (nee Holloway)

-

 

 

 

 

 

 

Julian Michael Kasdin

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Julita Katarzyna Bakiera

-

 

 

 

 

 

 

Justin Williams

-

 

 

 

 

 

 

Katherine Peterson

4th Cousin

F

 

 

 

 

 

Kathleen Losey Cain

-

 

 

 

AJ

22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Kathryn DeNunzio

-

 

 

 

 

 

 

Ken Harouff

-

 

 

 

 

 

 

Kenneth Worden

-

 

 

 

 

 

 

Kerry Gorman

-

 

 

 

 

 

 

L C Tidwell

-

 

 

 

?_AJ

22

 

L W Tidwell

-

 

 

 

?_AJ

22

 

Lara Tsinman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Larissa Kyj

-

 

 

 

 

 

 

Laura Monfried Egerman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Leon Wiskup

-

 

 

 

 

 

 

Leszek Konarski

-

 

 

 

 

 

 

Libby Anne Russler

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Linda Casey

-

 

 

 

 

 

 

Liya Davidova

-

 

 

 

 

 

 

Liz Lawrence

-

 

 

 

 

 

 

Lonny Roland Tachenko

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

Lori Rothschild

-

 

 

 

 

 

 

Lorie O'Neill

-

 

 

 

 

 

 

Lorraine Benevent

-

 

 

 

 

 

 

Louis G Mendel

-

 

 

 

 

 

 

Louis Levine

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Louise Kant

-

 

 

 

 

 

 

Louise M. Coco

-

 

 

 

AJ

22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Lubomila Miler

-

 

 

 

 

 

 

Lynette Dawn Male

-

 

 

 

 

 

 

Lynette Hopping Cornelius

-

 

 

 

 

 

 

Lynn Ann Johnson

-

 

 

 

 

 

 

Lyubov Gayevaya (Demochka)

-

 

 

 

 

 

 

M. Thomas

-

 

 

 

 

 

 

Magne Uthushagen c/o Frode Myrheim

-

 

 

 

 

 

 

Marek Tomasz Mazurkiewicz

-

 

 

 

 

 

 

Margaret Alexandra Raciti

-

 

 

 

 

 

 

Marjorie Budlong

-

 

 

 

 

 

 

Mark Robertson

-

 

 

 

 

 

 

Marlene Weiss

-

 

 

 

 

 

 

Marshall Lewis

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Martha Weißenberg

-

 

 

 

 

 

 

Mary Chronister

-

 

 

 

 

 

 

Mary Ellen Owen

-

 

 

 

 

 

 

Mary Mitchell Koperski

-

 

 

 

 

 

 

Mathew Taylor

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Matt T

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

May Saults. Craven

-

 

 

 

 

 

 

Melissa Jones Belur

-

 

 

 

 

 

 

Michael Zelagin

-

 

 

 

 

 

 

Michael Anthony Nalepa

-

 

 

 

 

 

 

Michael Edwin Saunders

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Michael Vernon Howell

-

 

 

 

 

 

 

Michail Kharlap

-

 

 

 

 

 

 

michelle bekesi

-

 

 

 

 

 

 

Mikhail Labyntsev

-

 

 

 

 

 

 

mina b arroyo

-

 

 

 

 

 

 

Moises Kap;an

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Monty Warren

-

 

 

 

 

 

 

Morris Weinstein

-

 

 

 

AJ

2, 22

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Morty Berger

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Nancy Daversa

-

 

 

 

 

 

 

Natalie Ruth

-

 

 

 

 

 

 

Nataliya Avdonicheva

-

 

 

 

 

 

 

Nathaniel Holt

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

neringa Zymancius

-

 

 

 

 

 

 

Nestor Olesnycky

-

 

 

 

 

 

 

Nestor Olesnycky

-

 

 

 

 

 

 

Nick Vladimirovich Golovanov

-

 

 

 

 

 

 

Nicki Russler

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Nicola Jane Reid

-

 

 

 

 

 

 

Nikolay Moskovchenko

-

 

 

 

?_AJ

2

 

Nikolay Ivanovich Shabanov

-

 

 

 

 

 

 

Norman Himelberg

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Oksana Szendre

4th Cousin

F

 

 

 

 

 

Olga Schell

-

 

 

 

 

 

 

Oliver Raymond Travers

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Otto Burley

-

 

 

 

 

 

 

P. Cohen

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Patrick Dunlea

-

 

 

 

 

 

 

Patryk Mrozek

-

 

 

 

 

 

 

Paul Murrell

-

 

 

 

 

 

 

Paul Powell

-

 

 

 

 

 

 

Paul Dean Schaffer

-

 

 

 

 

 

 

Paula Blank

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Paula Darlene Cross

-

 

 

 

 

 

 

Peter J Gray-Mullen

-

 

 

 

 

 

 

Petras Jurgio Valkiūnas

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

Phyllis L Segal

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Priscilla cook

-

 

 

 

 

 

 

Rachel Sieber

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Ralph Walker

-

 

 

 

 

 

 

Raymond George McClelland

-

 

 

 

 

 

 

Richard Bunderson

-

 

 

 

 

 

 

Richard K. Haertlein

-

 

 

 

 

 

 

Rick Darnell

-

 

 

 

 

 

 

Rifkhat Nigmatullin

-

 

 

 

 

 

 

Robert Lebaron Patton

-

 

 

 

 

 

 

Robert McAlpin Goodman

-

 

 

 

 

 

 

Robin Kasch

-

 

 

 

 

 

 

Rochelle Garth Witten

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Rozalia Bohle

-

 

 

 

 

 

 

Ruth A Oehler

-

 

 

 

 

 

 

S Kauffman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

S Silverman

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

S Tetef

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Sandra M Grosz

-

 

 

 

 

 

 

Saul Cohen

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Scott Edward Foster

-

 

 

 

 

 

 

Siri Holst

-

 

 

 

 

 

 

Stephanie Felice Yoffee

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Stephen Harris

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Stephen Dwyer Hoag

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Steve C Christensen

-

 

 

 

 

 

 

Stig Gustavsson

-

 

 

 

 

 

 

Sue Lawson

-

 

 

 

 

 

 

Susan Cameron

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Susan Irene Blaser

-

 

 

 

 

 

 

Sydell Polin

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

T A Kinsell

-

 

 

 

 

 

 

Tanis Ann Krause

-

 

 

 

 

 

 

Tanya Walker

-

 

 

 

AJ

2

Belarus, Bobruisk region, 1800-1860

Tatiana Kapustina

-

 

 

 

?_AJ

2

 

Teresa Castner Ard

-

 

 

 

 

 

 

Theodore Suhaka

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

Thomas St John

-

 

 

 

 

 

 

Thomas Anthony Steadman

-

 

 

 

 

 

 

Thomas Kerr Frey

-

 

 

 

 

 

 

Todd Dock

-

 

 

 

 

 

 

Tomasz Marciniak

-

 

 

 

 

 

 

V. U. Admin by Patricia Easton

-

 

 

 

Patricia Easton

20

 

Vadim Valentinovich Valetov

-

 

 

 

 

 

 

Valentin Ilin

-

 

 

 

 

 

 

Valentina Shmakova

-

 

 

 

 

 

 

Vasiliy D. Lebedinskikh

-

 

 

 

 

 

 

Veronica Ellis

-

 

 

 

 

 

 

Viktor Bazilevich

-

 

 

 

 

 

 

Viktor Valentinovich Valetov

-

 

 

 

 

 

 

W M

-

 

 

 

 

 

 

Wanda Sochacki

-

 

 

 

 

 

 

Wieslawa Sciezor

-

 

 

 

 

 

 

Wiley Woodrow Walters

-

 

 

 

 

 

 

william kalacinski

-

 

 

 

 

 

 

William Earl Everitt

4th Cousin

M

 

 

 

 

 

Yuliya Pukhouskaya

-

 

 

 

 

 

 

Zelda Rae Schell Henson

-